E-Ticaret Danışmanlığı

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandı

E-Ticaret platformlarında ve kendi sitenizde e-ticaret danışmanlığı ile kazancınızı katlayarak profesyonel olarak hizmetlerinizi artırabilirsiniz.

E-Ticaret danışmanı aramaya koyulduysanız ve E-Ticaret danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız bu yazım tam size göre! Bu yazının tamamını okumadan bir E-Ticaret Danışmanı ile çalışmayın!

Son dönemin en hızlı yükselişe geçen iş modellerinden E-Ticarette yer almak isteyenlerin aklına “E-ticaret danışmanı” bulma noktasında arayışa girmektedir. E-ticaret online bir mağaza aracılığıyla satış yapmanızı sağlayan iş modelidir. Bu nedenle her ne kadar fiziki mağazada tecrübeniz olsa da e-ticaret tecrübeniz yok ise mutlaka bir e-ticaret danışmanlık hizmetine ihtiyacınız olacak.

E-ticaret mantığı basittir ancak işin içerisine girdiğinizde birçok detay olduğunu fark edersiniz. Amaç en kısa sürede, herhangi bir sorun yaşamadan müşteriyi ürünlerinizi buluşturmaktır. Maalesef e ticaret siteleri için iş sanıldığı kadar kolay olmuyor.

E-ticaret nedir? E-ticaret danışmanlığı ne iş yapar? sorusuna cevap bulmanız, iş modeli hakkında ön bilginiz olmasını sağlar. Tüm içeriği okuyarak izlemeniz gereken adımları öğrenebilir yada destek alabilirsiniz. E-ticaret şahıs, küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük firmalar, mağazalar, market zincirleri ve pazarlama alanında çalışan birçok sektör tarafından kullanılır.

Satış oranlarının yüksek olması için rakipler arasında ön plana çıkmak gerekir. Bunun için eğer e-ticaret uzmanı bünyenizde çalıştırmıyorsanız her zaman E-ticaret danışmanlığı hizmetleri almanızda fayda var. E ticaret danışmanı, web sayfası için ihtiyacınız olan çalışmaları sizin için yapabilir. E-ticaret uzmanını seçerken dijital pazarlama konularına hakim olması size extra avantaj sağlayacaktır.

Yazımızda Neler Var ?

E-Ticaret Avantajları
E-Ticaret Danışmanlığı Hizmetleri – E-Ticaret Danışmanlık Paketleri
Hizmetlerim – E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri
E-Ticaret Danışmanı İle E-Ticaret Nasıl Yapılır
E-Ticaret Sitesi Kurmak
E-Ticaret Danışmanlığı Nedir? ve E-Ticaret Danışmanı İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir
E-Ticaret Danışmanlığı Ücretleri
Uzman Olduğum E-Ticaret Yazılımları Ve Pazaryerleri
E-Ticaret Danışmanlığı İle İlgili SSS

E-Ticaret Avantajları

E ticarete atılmak isteyenlerin en büyük sebeplerinden biride işletme maliyetlerinde azalma sağlamasıdır. Fiziki bir mağazaya harcayacağınız yüksek kira ve çok sayıda personel gibi giderleriniz olmaz. Aynı zamanda 7/24 açık olması sebebiyle müşteriler istedikleri her an kolaylıkla mağazanızı ziyaret edebilir. Sadece bulunduğunuz yerde değil tüm ülkeden müşterilere hitap edebilirsiniz. Bunun kontrollü ve hedeflerinize ulaşabilmeniz için, e-ticaret danışmanlığı ile çalışmanızda fayda var.

Açılış ve kapanış saatleri, tatil günleri gibi satışı etkileyen faktörler olmaz. Fiziki mağazanıza belirli sayıda müşteri girebiliyorken, sitenize yüz binlerce kişi aynı anda girebilir.E-ticaretin satıcılar için olduğu kadar alıcılar için de birçok faydası vardır. Bulundukları yerden kolaylıkla alışveriş yapabilirler. Bu sayede zamandan tasarruf edilir. E ticaret sistemlerini kullananlar ulaşım için harcanan giderleri azalır. Ürünü farklı açılardan inceleme, müşteri yorumlarını görme fırsatı olur. İstenilen ürünü farklı mağazalardan daha uygun fiyata bulmak mümkün olur.

E-Ticaret Danışmanlığı Hizmetleri – E-Ticaret Danışmanlık Paketleri

E-ticaret danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız. 2018 yılından bu yana bir çok E-ticaret sitesine verdiğim hizmet ile sizlere profesyonel hizmet sunmaktayım.

Sitenizin kurulumundan yükselişe geçmesine kadar tüm aşamalarda yanınızda olacağım. Kriz anlarında profesyonel bakış açısıyla etkili çözümler sunarım. E-Ticaret danışmanlık hizmeti kapsamında sunulan e ticaret hizmetleri şunlardır:Hizmetlerim – E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

E-TİCARET YÖNETİMİ
Kampanya Yönetimi✔️
Kategori Yönetimi✔️
Site İçi Filtre Oluşturma✔️
Ürün Görsel Optimizasyonu✔️
Piyasa Araştırması✔️
Rakip Analizi✔️
DİJİTAL PAZARLAMA
Google Reklamları✔️
Facebook Reklamları✔️
Instagram Reklamları✔️
Tiktok Reklamları✔️
Youtube Reklamları✔️
Merchent Center✔️
Mailing Pazarlaması✔️
SMS Pazarlaması✔️
Remarketing✔️
Retargeting✔️
Reklam Yönetim Bütçesi✔️
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
Search Console Yönetimi✔️
Title Düzenlenmesi✔️
Description Düzenlenmesi✔️
Site Hız Optimizasyonu✔️
Blog Yazımı✔️
Anahtar Kelime Araştırması✔️
Sitemap Düzenlenmesi✔️
Robots.txt Düzenlenmesi✔️
GRAFİK TASARIM
Slider Tasarımı✔️
Banner Tasarımı✔️
Kampanya Tasarımları✔️
Popup Tasarımı✔️
Reklam Görsel Tasarımı✔️
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
Facebook & Instagram Post Paylaşımı✔️
Etkileşimli Paylaşımlar✔️
PAZARYERİ YÖNETİMİ
Trendyol✔️
Hepsiburada✔️
Çiçeksepeti✔️
N11✔️
Gittigidiyor✔️
Amazon✔️
PttAvm✔️
Pazarama✔️
Aylık Raporlama✔️

E-Ticaret Danışmanı İle E-Ticaret Nasıl Yapılır

“E-ticaret nedir” sorusunun cevabını öğrendikten sonra E-ticaret nasıl yapılır sorusuna da cevap bulmanız gerekir.  E-ticaret yapmak için iyi bir fikriniz olmalıdır. İlk olarak ne satacağınızı belirlemelisiniz. Pazar araştırması yaparak rakiplerinize göre daha iyi satış stratejileri geliştirebilirsiniz. Kendi mağazanızdaki ürünleri satabileceğiniz gibi başka mağazalardaki ürünleri de satabilirsiniz. Burada stok yönetimi konularına ciddi mesai harcamalısınız aksi taktirde müşteri memnuniyetsizliği olarak geri dönüş yapar.Stoksuz iş modeli olarak adlandırılan ikinci yöntem son zamanlarda çok ilgi görmektedir. Bunun nedeni depo için ayrılan maliyetlere gerek kalmamasıdır. Sonraki aşamada mağaza adınıza karar vermelisiniz. Daha önce alınmamış, kolay telaffuz edilen bir isim bulmalısınız. Sitenize müşteri çekebileceğiniz sosyal medya hesapları açabilirsiniz.

Web sitesi üzerine satış yapmak her ne kadar keyifli olsa da iş planını doğru yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde sizi içinden çıkılması zor hatalar üst üste gelir.

E-ticaret iş modelinde kurduğunuz mağaza geliştikçe büyük firmalarla rekabet edecek seviyeye gelebilirsiniz. Kampanyalı ürünler ve cazip fiyatlar rakip firmalardan müşteri çekmek için iyi bir yoldur. Fiziki bir mağazaya belirli sayıda ürün sığıyorken, internet mağazanızda binlerce ürün satabilirsiniz. Kısa sürede iş sahibi olmak için hazır E-ticaret paketleri satın alabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret nedir, ne değildir hakkında iyice bilgi sahibi olduktan sonra site açabilirsiniz. E-ticaret nasıl yapılır diye araştırdığınızda E-ticaret sitesi kurmak hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-ticaret yapmak dünyanın her yerinden müşteri bulmanızı sağlar. Müşteriler oturdukları yerden mağazanızda alışveriş yapabilir. Korona virüsünün etkili olduğu şu günlerde E-ticaret sitesine sahip olmak büyük bir artıdır. Rekabetin son derece çetin olduğu E-ticaret dünyasında yer almak istiyorsanız iyi bir siteye sahip olmalısınız.İlk olarak kullanacağınız altyapıyı belirlemelisiniz.  Daha sonra site kurulum aşamasına geçebilirsiniz. Ancak şirketinizi açmadan Sanal Pos ve fatura işlemlerini yapamayacağınızı bilmelisiniz. Yapmanız gerekenler konusunda yeterince bilgili değilseniz bir e-ticaret uzmanından e-ticaret danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız olan online mağazaya kısa sürede kavuşabilirsiniz. Güvenilir ödeme yöntemleri sunan bir siteyle müşterilerde iyi bir izlenim bırakabilirsiniz.

E-ticaret sitenizin belirli özelliklere sahip olması ziyaretçilerin iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamasını sağlar. Yavaş çalışan bir siteden kimse memnun kalmayacağından site hızınız önemli bir faktördür. Bunun için e ticaret seo danışmanlığı süreçlerde devreye girer. Çünkü siteniz aynı anda çok sayıda kişi girdiğinde kaldırabilmelidir. Tüm bu özellikleri hazır E-ticaret paketleri içerisinde bir arada bulabilirsiniz.

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir? ve E-Ticaret Danışmanı İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir

E-ticaret danışmanlığı, satış yaptığınız sitelerinin geliştirilmesi için bir e-ticaret danışmanı tarafından alınan destek çalışmalarıdır. Profesyonel bir bakış açısı sitenizin çok daha iyi olmasını sağlayacaktır. E-ticaret siteniz hazır ancak bir sonraki adımda ne yapacağınızı bilmiyorsanız e ticaret danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Uzman e-ticaret nasıl yapılır hakkında bilgi sahibidir. Daha önce E-ticaret eğitimi ve tecrübesi olduğu için sizlere en iyi şekilde hizmet verecektir.

Günümüzde arama motorunda ön plana çıkmak için kıyasıya bir rekabet vardır. Sürekli yenilenen değişiklere uyan, e-ticaret seo danışmanlığı çalışmalarına bütçe ayıran firmalar arama motoru sıralamalarında ön plana çıkmaktadır. E-ticaret danışmanlık hizmetleri aldığınız e-ticaret uzmanı size bu konularda destek olmalı.Seo Danışmanlığı hizmeti vererek sitenizi arama motoruna uygun hale getirir. Almanız gereken ekstra hizmetler için görüşmeler yapar. Kaliteli firmalarla iş birliği yapmanızı sağlar. Dijital pazarlama, SEO ve mailing gibi hizmetlerinin yanı sıra lojistik ve ödeme sistemlerinizi de düzenler. Tüm özellikleri kontrol edilerek düzenlenen siteniz satışa hazır demektir. Ürün, başlık, açıklama ve görsel ekleme gibi detaylar tamamlandığında ürünleriniz müşteriyle buluşabilir.

E-ticaret uzmanından e-ticaret hizmetleri aldığınızda E-ticaret nasıl yapılır diye endişe etmenize gerek kalmaz. E-ticaret Uzmanı sitenizi iyileştirdiğinden müşterilere pratik alışveriş imkânı sunar. Bu da olumlu müşteri yorumları almanızı sağlar. Herkes bilir ki müşteri memnuniyeti yeni ziyaretçilerin gelmesini sağlayacaktır.E-Ticaret Danışmanlığı Ücretleri

E-ticaret danışmanlık ücretleri nasıl bir hizmet istediğiniz ve hizmetin süresine bağlı olarak hesaplanacaktır. Sıfırdan E-ticaret sitesi kurmak maliyetli olsa da var olan siteyi geliştirmek için daha az maliyetler gerekecektir. E-ticaret danışmanlığı alacağınız kişinin alanında uzman olması mağazanızın başarılı olmasını sağlar. E-Ticaret danışmanlığında alacağınız hizmet e ihracat yapacaksınız danışmanlık ücretini arttırır.

E-Ticaret danışmanlık hizmetine ayırdığınız bütçe uzun vadede iyi geri dönüşler almanızı sağlayacaktır. Çalışmaların hemen sonuç vermeyeceğini bilmelisiniz. Olumlu sonuçlar almaya başladığınızda devamı gelecektir.Uzman Olduğum E-Ticaret Yazılımları Ve Pazaryerleri

E-Ticaret YazılımlarıPazaryerleri
WoocommerceTrendyol
Hepsiburada
N11
Amazon

Ürün Ekleme ve Takibi

E ticaret danışmanı e ticaret sitelerinizde satmak istediğiniz ürünler en doğru şekilde ekler. Ürün başlığında anahtar kelimeler, model ve marka adı gibi ürün detayları yazılır. Web sitenizdeki ürünleri SEO uyumlu açıklamalar ekleyerek arama motorlarına uygun hale getirilir. Müşterilerin en çok hangi ürünleri satın aldığına bakar, satış oranı düşük ürünlerin dikkat çekmesi için çalışmalar yaparım.

Kategori Hiyerarşisi Oluşturma ve Kategori Yönetimi

E ticaret danışmanı, E ticaret sitelerinizde düzen oluşturmak için ürünleri kategoriler altında birleştirmek için çalışır. Müşteriler aradıkları ürünü kategorilerden daha kolay bulur. Satışa direkt etki eden bu aşamanın mutlaka yapılması gerekir. Kategori açıklamaları ürünlerinizi yansıtmalı, içerisinde anahtar kelimeler yer almalıdır. Sitenizdeki kategori ağacını ve varsa açıklamalarını yaparım.

Ürünlerin Pazaryerlerine Gönderimi ve Takibi

E ticaret danışmanı olarak girmiş veya girmek istediğiniz pazaryerlerine ürünlerinizin gönderimi ve takibini yaparım. Yapılacak olan kampanya ve indirimlerin pazaryerlerinde hazır hale getiririm.

Piyasa Araştırması ve Rakip Analizi

E ticaret danışmanı olarak E-ticaret sitesini etkin bir şekilde yönlendirebilmek için piyasa araştırması yaparım. Rakipler analiz edilerek etkili stratejiler geliştirip rakiplerin yaptıkları hatalardan sizleri korurum.

Sitedeki Banner Slider Görsellerin Düzenlenmesi

E-ticaret sitesi için en önemli noktalardan biri de görsellerdir. Kaliteli ve ilgi çekici görseller ürünlerin satılmasını sağlar. Sitenizi ziyaret edenlerin dikkatini çeken ilk şey görsellerdir. Farklı banner tasarımları ve sliderlar hazırlayarak sitenizi canlı tutarım.

Toplu Mail ve SMS Hizmeti

Son çıkan E-ticaret yasasına göre kişilerin telefonlarına SMS ve maillerine izinsiz bilgi göndermek yasaktır. Ancak veri tabanınızda kayıtlı olan, sizden daha önce alışveriş yapmış müşterilerinize izin vermiş ise toplu mail atılabilir. Müşteriye ürünü göreceği linke tıklamaya ikna edecek mailler yollanır. Bu sayede müşteriler ürünleri almaya yönlendirilerek satışlarınızı arttırmaya çalışırım.

Web Site Optimizasyonu Müşteri Takibi

Müşteriler hangi ürünlere daha uzun süre bakıyor, hangi günlerde ve saatlerde daha çok ürün alıyor gibi sorulara cevaplar arar. Reklam ve sosyal medya çalışmalarının satışa etkileri gözlenir. Elde edilen sonuçlara göre yeni stratejiler geliştirir. Başarılı bir müşteri takibi yönetimi daha iyi yönlendirmeler yapmanıza yardımcı olurum.E-Ticaret Danışmanlığı İle İlgili SSS

E-Ticaret Danışmanı Nedir

Bir e-ticaret danışmanı, e-ticaretle ilgili ilk elden bilgi ve tavsiyeler sunabilen bir profesyoneldir. Anlaşmaya göre bazı durumlarda, işi sizin yerinize yapabilir.

Başarılı E-Ticaret Süreci Yönetmek İçin E-Ticaret Danışmanı Gerekli Mi?

Bazı işletmelerin başarıya ulaşması için e-ticaret danışmanı ile çalışması gerekli olabilir. Bir işletmenin başarısı, ulaşmak istediği hedeflere bağlıdır. Büyük işletmeler için Bir e-ticaret danışmanı, bir işletmeye dışarıdan bir bakış açısı sunabilir ve diğer şeylerin yanı sıra tedarikçiler, UX, pazarlama ve reklamcılık hakkında profesyonel tavsiyelerde bulunabilir. Yada küçük işletmeler için doğrudan e-ticaret danışmanı yürütebilir.

E-Ticaret Danışmanı İle Çalışmak Ne Zaman Mantıklı Olur?

İş hayatında bir e-ticaret danışmanı tutmanın mantıklı olduğunu düşündüğünüz birkaç an vardır. Onlar: Personeliniz azsa ve belirli görevlerin tamamlanması gerekiyorsa. Tarafsız geri bildirim ve/veya tavsiye arıyorsanız. Bir proje için belirli bir uzmanlık alanına ihtiyacınız varsa İşte o zaman e-ticaret danışmanı ile çalışmak mantıklı olmaya başlar

E-Ticaret Danışmanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

İş değerlerinize ve şirket kültürünüze uygun bir e-ticaret danışmanı seçmelisiniz. Ayrıca işbirlikçi, çözüm üreten, planlı çalışan ve aynı zamanda bağımsız olarak da çalışabilen bir danışman olmalı. Bir e-ticaret danışmanı seçerken ayrıca sektörünüzde deneyim ve bilgiye sahip olması size avantaj kazandıracaktır.

E-Ticaret Danışmanı Tutmanın Avantajları Nelerdir?

Tam zamanlı çalışan yerine danışman tutmanın avantajları dezavantajlarından daha fazladır. En başta vergi konularından muaf olursunuz. Yol yemek ve personel giderleriniz olmaz. E-Ticaret danışmanlığı yapan birinin sektörde uzun yıllar deneyim sahibi olduğu için bu deneyimden çok daha uyguna faydalanabilirsiniz. Dışarıdan bir göz olduğu için iş korkusu yada terfi korkusu olmadığından eksikliklerinizi doğrudan söyler.

E-Ticaret Danışmanı İşe Alım Süreci Nasıl Yürütülür

E-Ticaret danışmanı ile çalışmaya başlar başlamaz hızla sonuç almayı bekleyemezsiniz. Danışmanınızın şirket içi hedefleri, öncelikleri ve neyi başarmayı umduğunuz hakkında genel bilgi vermeniz gerekir. Kime rapor verecek ne tür çıktılar isteyeceğinizi açıkça belirtmeniz gerekiyor. E-Ticaret yönetimi bir süreçtir, danışman tuttum milyon cirolara hemen ulaşacağım die bir konu söz konusu dahi değildir. Tüm taşlar zaman içinde yerine oturmaya başladıktan sonra milyonluk ciroları beklemek faydalı olacaktır.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir