Facebook Application ID (API Key) Nasıl Alınır?

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandı

basllikk

Bu yazımda sizlere Facebook’un geliştiricilere uygulamalarının Facebook ile senkronize işlemi için verdiği API keyin diğer bir deyişle, Facebook Aplication ID kodunun nasıl alınacağını anlatacağım. Application koduna özellikle WordPress üzerinde sosyal medya ile entegre olarak çalışan eklentileri kullanabilmeniz için ihtiyaç duyabilirsiniz. Sosyal medya da otomatik paylaşım yapan eklentileri kullanabilmeniz için de Application ID koduna mutlaka ihtiyaç duyacaksınız.

  • Facebook Developers sayfasına girelim ve Facebook hesabımızla giriş yapalım.
  • Uygulamalar menüsünden “Create a New App” seçeneğine tıklayalım.



Display Name kısmına uygulamamızın yada websitemizin ismini yazalım. Namespace kısmına da opsiyonel olarak ufak bi açıklama girebilirsiniz. Kategori kısmından uygulamanıza yada websitenize uygun bir kategori seçip, “Uygulama Oluştur” butonuna tıklayalım. Önümüze gelen doğrulama kodunu da yazıp, uygulamamızı oluşturalım.

Yukarıdaki işlemler tamamlandıktan sonra Facebook Application ID kodumuzu alabiliriz. “Uygulama Kodu” kısmındaki kod bizim Application ID kodumuzdur. App Secret ise yine Application ID ile beraber kullanacağınız bir kod. Eğer App Secret kodu görünmüyorsa hemen sağ tarafta “Göster” butonu çıkacak. O butona tıklayıp App Secret kodunu da alabilirsiniz.



Edindiğiniz Application ID kodunuzu, diğer bir deyişle Facebook API kodunu Facebook üzerinde uygulama geliştirirken yada uygulamanızı/websitenizi Facebook’la senkronlamak için kullanabilirsiniz…


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir