Google, Android 12L Beta 1 sürümünü yayınladı!

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandı

Google, bazı Pixel ve geniş ekranlı cihazlar için Android 12L Beta 1 sürümünü yayınladı. Güncelleme çeşitli özellikler sunuyor.

Google, Ekim ayının ortasında Android 12 için katlanabilir cihazlara, tabletlere ve Chrome OS‘ye odaklanan bir güncelleme duyurdu. Şimdi ise Android 12L Beta 1 sürümünü Beta programındaki Pixel kullanıcılarına özel olarak piyasaya çıkardı.Android 12L genel olarak büyük ekranlı cihazlar için optimize oldu. Yine de telefonlar için de birtakım geliştirmeler yer alıyor. Android 12L kapsamında 3 adet beta sürümü kullanıcıların karşısına çıkıyor. Buradaki ilk sürüm Android Beta Programına kaydolanlar için basit OTA güncellemesi olarak aktif hale geldi.

Android 12L Beta 1, Lenovo Tab P12 Pro’ya geliyor

Android 12L Beta 1, önümüzdeki hafta Lenovo Tab P12 Pro için mevcut hale geliyor. Tablet, geçtiğimiz hafta Geliştirici Önizlemesi 1 sürümünü aldı. Sürüm bünyesindeki hatalar, Android Beta Geri Bildirim uygulamasıyla Google sorun izleyicisine bildirilebiliyor. Buna ek olarak, Android Beta topluluğu Reddit üzerinde yer alıyor.Aralık güvenlik güncelleme ekine sahip Android 12L Beta çoğu Pixel telefon için kullanıma girdi. Bu noktada Pixel 3a (XL), Pixel 4 (XL), Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro için yeni sürüm mevcut hale geldi. Bu ilk beta olduğundan dolayı, sistemde birtakım ufak teknik sıkıntılar olabileceğini de aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor.

Android 12L büyük ekranlı cihazlarda, bir kerede daha fazla bilgi almanızı sağlayan iki sütunlu düzen ekliyor. Bu noktada hızlı ayarlar ve bildirimler yan yana görüntülenebiliyor. Bu da size işlem kolaylığı sağlıyor. Google ayrıca, bir uygulamayı görev çubuğundan bölünmüş ekran moduna sürüklemenize izin veriyor. Böylece çoklu görevi iyileştirmeye çalışıyor.

Sizler Android 12L hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir