Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? Sokağa çıkma yasağı hangi illerde var?

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandıDün 7’den 70’e herkesin gözü kulağı Kabine toplantısındaydı. Yine toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları halka duyurdu. En önemli konulardan biri kuşkusuz ki kısıtlamaların geri gelip gelmeyeceğiydi… Toplantı sonrası en çok yöneltilen soruların başında “Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? Yasaklar ve kısıtlamalar geri gelecek mi?” yer alıyor.Dün Beştepe’de yine çok önemli bir Kabine toplantısı vardı. Kabine’nin en önemli konusu yine pandemi oldu. Artan vakalar sonrası kısıtlamaların akıbeti vatandaşlar tarafından merak edilirken “Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? Yasaklar ve kısıtlamalar geri gelecek mi?” sorusu epey gündemde…

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI MI? 

1 Mart’ta başlayan “kontrollü normalleşme” sürecinin ardından ilk kabine toplantısı dün gerçekleşti. Kabine toplantısı sonrası sokağa çıkma yasakları düşük, orta, yüksek ve çok yüksek illerde şöyle:Hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında tüm Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.

– Hafta sonlarında ise; Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanıyor. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi 21.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak olup bu illerimizde Cumartesi günleri 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir