PUBG Mobile listede, 2020 yılının en iyi mobil oyunları!

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandı

PUBG Mobile listede; 2020 yılının en iyi mobil oyunları!2020 yılının bitmesine kısa bir süre kaldı. Pek çok açıdan farklı bir yıl olan 2020 yılında dünyanın alışkanlıklarının değiştiğine şahitlik ettik. Hiç olmadığı kadar mobil oyun oynayan milyonlarca insan bu oyunlarda milyarlarca dolar da harcamayı ihmal etmedi. Uzun bir süredir listelerde en çok oynanan mobil oyun haline gelen PUBG Mobile 2020 yılında en çok harcama yapılan oyun oldu. İşte 2020 yılının en iyi mobil oyunları ve oyunseverlerin en çok harcama yaptığı oyunlar:Mobil oyun kategorisinin şampiyonu belli oldu!

Among Us, PUBG Mobile’ın liderliğini geçebilir mi? Ekim ayında en çok indirilen mobil oyun listesi açıklandı. Yeni lider: Among Us oldu!2020 yılının en iyi mobil oyunları; Listede hangileri var?

SensorTower tarafından yayımlanan yeni verilere göre 2020 yılı kesinlikle mobil oyunların yılı oldu. Milyar dolarlık harcamalara sahne olan mobil oyun listesinde ilk sırada şaşırtmayacak bir şekilde 1 Ocak ve 14 Aralık verileriyle beraber 2.6 milyar dolarlık gelir toplayan PUBG Mobile var. Dünyanın en popüler ve ‘para harcanan’ oyunu olan PUBG Mobile’ı 2.5 milyar dolarlık harcama ile Honor of Kings takip ediyor.2020 yilinin en iyi mobil oyunlari-00

Geçen yıla göre PUBG Mobile yüzde 64.3’lük bir artış yaşarken, Honor of Kings de geçen yıla göre yüzde 42.8’lik bir artış yaşıyor. Listede en çok harcama yapılan üçüncü oyun Pokemon GO oluyor. Oyunseverler Pokemon GO için, 1.2 milyar dolarlık harcama yapmış. Coin Master, 1.1 milyar dolarlık harcama ile dördüncülük koltuğuna otururken, listede sırasıyla 1.1 milyar dolarlık harcama ile Roblox ve 958 milyon dolar ile Monster Strike yerini alıyor.Koronavirüs salgınının ardından mobil oyun sektörü muhteşem bir yükselişe tanıklık etti. Mobil oyun sektörü bu yıl yaklaşık 75.4 milyar dolarlık gelir elde etmeyi başardı. Geçen yıla oranla yüzde 19.5’lik artış yaşayan sektör karantinanın da etkisiyle önemli bir ivme yakaladı. Peki gelecek yıl da bu ivme devam edecek mi? Yorumlarda fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir