WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta erişim sorunları yaşanıyor!

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandı

WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarına an itibarıyla erişilemiyor. WhatsApp’ın iOSAndroid ve Web uygulamalarında ‘Bağlanıyor….’ veya ‘Bağlantı kurulamadı’ uyarısı çıkıyor. Instagram ise ana sayfayı yenilemeye çalışırken ‘Akış yenilenemedi’ hatasıyla kullanıcıları baş başa bırakıyor.Yalnız değilsiniz: Facebook servisleri tüm dünyada çöktü!

WhatsApp erişim sorunu yaşayan kullanıcılar aldıkları hatayı sosyal medyada rapor ediyorlar. WhatsApp’ta mesaj gönderilemiyor ve arama yapılamıyor. Çöken servislerle alakalı rapor bildirim sitesi Downdetector’de de platformun çöktüğü anlaşılıyor.WhatsApp: Sorunu çözmek için uğraşıyoruz

Konuyla alakalı birinci ağızdan ilk açıklamayı WhatsApp yaptı. Şirket Twitter’dan paylaştıkları gönderide, kullanıcılara sorunun farkında olduklarını söyledi. En kısa süre içerisinde normale döndürmek için güncelleme yayınlayacaklarını belirten yetkililerin açıklaması şöyle:

We’re aware that some people are experiencing issues with WhatsApp at the moment. We’re working to get things back to normal and will send an update here as soon as possible.

Thanks for your patience!— WhatsApp (@WhatsApp) October 4, 2021

Şu anda bazı kişilerin WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadıklarının farkındayız. Durumu normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede haberdar edeceğiz.

Facebook, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kullanıcılardan özür diledi. En kısa sürede sorunu çözmek için çalışmalara devam ettiklerini de ekledi.

We’re aware that some people are having trouble accessing our apps and products. We’re working to get things back to normal as quickly as possible, and we apologize for any inconvenience.— Facebook (@Facebook) October 4, 2021Facebook ve Messenger platformlarında da benzer erişim sorunları yaşanıyor. Facebook’a https://www.facebook.com web sitesi aracılığıyla bilgisayardan ulaşmaya çalışanlar ‘Bu siteye ulaşılamıyor’ hatası alıyorken, uygulamada da sayfayı yenilemeye çalışan kullanıcılar sorun yaşıyorlar. Ancak neyden kaynaklandığı ise bilinmiyor.

Bakan Yardımcısı Sayan, vatandaşları bilgilendirdiInstagram kullanıcıları sayfayı yenilemeye çalışırken Akış yenilenemedi’ hatasıyla karşı karşıya kalıyorlar. Uygulamaya fotoğraf ve video yüklenemezken, mesaj alışverişi de yapılamıyor. Kullanıcı raporlarına göre şu anda erişim sorunları devam ediyor.

Facebook, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kullanıcılardan özür diledi. En kısa sürede sorunu çözmek için çalışmalara devam ettiklerini de ekledi.

We’re aware that some people are having trouble accessing our apps and products. We’re working to get things back to normal as quickly as possible, and we apologize for any inconvenience.— Facebook (@Facebook) October 4, 2021

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan erişim probleminin global çapta olduğunu belirtirken, ülkemizdeki kullanıcıların da kısmen etkilendiğini açıkladı.

#Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir. pic.twitter.com/nSrK6yf6AG— Dr. ÖMER FATİH SAYAN (@ofatihsayan) October 4, 2021Sosyal medya kullanıcılarından Facebook, WhatsApp, Instagram erişim sorununa tepkiler#WhatsApp ve instagramın çöktüğünü görüp Twitter’a gelenler anlık pic.twitter.com/OUNEW64yWy— Deniz URTANUR (@urtanur_deniz) October 4, 2021

Zaten #WhatsApp tan yazan hiç kimse yoktu. #çökmüş çökmemiş pek umrumda değil pic.twitter.com/PhuwwjfRdD— ONUR 👹 (@jue_666) October 4, 2021

#WhatsApp ve #instagram çökünce

Twitter’in asaleti pic.twitter.com/JFsqrHJnL8— • (@perihanyurtalan) October 4, 2021
0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir