WhatsApp, Twitter’da gündem oldu! İşte tepkiler

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandı

WhatsApp, Twitter’da gündem oldu! İşte tepkilerWhatsApp kullanıcı sözleşmesi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsAppkullanıcı verileri Facebook ile paylaşılacak açıklamasından sonra sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcı sözleşmesinde değişikliğe giden WhatsApp’ın yeni şartlarını kabul eden birçok kişi durumdan şikayetçi oldu. Facebook’la verisini paylaşmayana WhatsApp yasak

1 milyardan fazla kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir düzenleme gidiyor. Gerçekleştireceği yeni düzenleme ile WhatsApp kullanım koşulları değişecek.

WhatsApp’ın kullanıcı sözleşmesi değişti, Twitter ayağa kalktı

Facebook’un 19 milyar dolar bedelle satın aldığı WhatsApp’tan daha önce; verilerin gizli kalacağını ve Facebook ile ortaklığın, platformun temel değerlerinde değişikliğe neden olmayacağını açıkladı. Ancak verilen bu söz tutulmadı.

WhatsApp, kullanıcı verileri Facebook ile paylaşılacak açıklamasını yaptıktan kısa süre sonra, kullanıcı sözleşmesinde de değişikliği yaptı. Bu sözleşmeyi kabul etmeyenler ise 8 Şubat itibarıyla WhatsApp’ı kullanamayacak. Sözleşmeyi aşağıda görebilirsiniz.

Bugün itibarıyla WhatsApp kullanıcıları hizmetin yeni şartları ve gizlilik politikasıyla ilgili uygulama içi bildirim alınmaya başlandı. Alınan bu bildirim, WhatsApp’ın verileri nasıl işleyeceğine dair bazı bilgileri aktarıyor. Bu değişiklikleri okumadan onaylayan kişiler ise sosyal medyadan şikayetlerini paylaştı.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir