WordPress İçin 5 En İyi Push Bildirim Eklentileri 2021

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandı

WordPress İçin 5 En İyi Push Bildirim Eklentileri 2019

Tüm web sitesi sahipleri, düzenli olarak içerik okumak, topluluklarıyla etkileşime girmek ve ürün satın almak isteyen bir meraklıları oluşturmak isterler. Ziyaretçilerin sitenize geri dönmesini teşvik etmenin birçok yolu vardır. İlgi çekici bir e-posta kampanyası oluşturmak ve sosyal medyada varlığını sürdürmek, promosyonlar ve yarışmalar düzenlemek, bunlardan birkaçıdır. Ancak son zamanlarda, kullanıcılara bağlantı kurmak için WordPress push bildirimi eklentilerinde bir artış oldu.

Bu makalede, bildirimlerin tam olarak neyin tetiklendiğine ve sitenize gelen ziyaretçilerin sayısını artırmak için kullanılıp kullanılmayacağına bakacağız. Ayrıca, en iyi WordPress push bildirimi eklentilerini ve bir seçim yaparken neleri arayacağımızı da paylaşacağız.

WordPress Push Bildirim Eklentileri Nedir?

Push bildirimi, web sitenizde yeni bir gelişme hakkında bilgilendirmek için takipçilerinize gönderilen bir mesajdır. Yeni bir ziyaretçi sitenize geldiğinde, bir pop-up ile onlara gelecekte bildirimleri almaktan memnun olup olmadıklarını soracaktır. Yeni içeriği yayınladığınız veya bir etkinliğin veya ürünün reklamını yaptığınız her seferinde kabul ederse, onlar hakkında bir bildirim alırlar.

Sitenizden bir push bildirimi gönderildiğinde, katılımcı kitlenizin masaüstü veya mobil cihazlarında bir mesaj görünür. Bu mesaj, şu anda sitenize erişmiyor olsa bile gösterilir. Bildirime tıklamayı seçtikleri takdirde, iletide tanıtılan içeriğe giderler.

Push Bildirimleri Artıları ve Eksileri


Push bildirimleri kullanmanın belirgin avantajları vardır, ancak doğru kullanılmadığı takdirde bazı ciddi eksileri de olabilir.

Push Bildirimleri kullanma Artıları

Push bildirimleri, ziyaretçilerin geri dönmesini teşvik ederek sitenize trafik çeker. İnsanlar onları almayı tercih ettikleri için zaten sitenizdeki içeriklere ve ürünlere ilgi duyduklarını belirtir. Bu, tam olarak sitenize geri dönmek istediğiniz ziyaretçinin türüdür ve bu nedenle, sitenizin hedeflerine, ister bir meraklılar topluluğu oluşturup ister satış oluşturmaya dönüştürülmesine yardımcı olmalıdır.

Push Bildirimleri kullanma Eksileri

Push bildirimleri ile iki ana sorun vardır. Birincisi, insanların ilk önce bildirimleri kabul etmeyi seçmeleri gerektiğidir. Bu nedenle, sitenizi bir aylık bülten için kaydolmaya teşvik edeceğiniz gibi, sitenizdeki push bildirimlerini teşvik etmeye değer. En iyi WordPress push bildirimi eklentileri, katılımı artırmanıza yardımcı olan katılım formunu özelleştirmenizi sağlar.

İkincisi ve muhtemelen daha da önemlisi, gönderdiğiniz push bildirimlerinin sayısı, geri gelen ziyaretçilerin kazanılması ve takipçilerinizin kaybedilmesi arasında fark yaratabilir. Çok fazla bildirim gönderirseniz, kitlenizi sürekli bir mesaj barajı ile sinirlendirebilirsiniz. Çok az ve sitenizi unutabilir ve yeni bir favori bulabilirler. Analitik sağlayan bir eklenti, ne kadar push bildiriminin kitlenizle en iyi şekilde çalıştığını görebilmeniz için yararlıdır.

E-posta Kampanyası yerine Push Bildirimleri Kullanmanız Gerekir mi?

Bunun kısa cevabı kesinlikle değil! Push bildirimleri e-posta pazarlamasından büyük ölçüde farklıdır ve e-posta kampanyalarınız yerine değil, yanında kullanılmalıdır .

Push bildirimleri, alıcının zamanının az bir kısmını alarak kısa bir metin bulanıklığıdır. Kitlenizin harika içeriğiniz veya yeni bir blog yayınının hızlı bir tanıtımı hakkında hatırlatmalarıdır. Öte yandan, başarılı bir e-posta kampanyası, bir Push bildiriminin eşleşemeyeceği konusunda bir rapor oluşturarak okuyucuyu baştan çıkarabilir.

Bu ikisi arasındaki diğer önemli fark, görüntüleyenlerin push bildirimlerini açmamayı seçememesidir. İnsanların ekranlarında anında görünürler. Push bildirimleri, gözden kaçırılamayacak bir mesajdır. Bu, yalnızca açıldığında başarılı olabilen e-postanın tam tersidir. En ilginç ve alakalı içeriği e-postalarınıza gönderiyor olabilirsiniz, ancak kitleniz onları açmamayı seçerse, geri gelen ziyaretçileri kolayca kaybedebilirsiniz.

Push bildirimleri, görüntüleyenlerinize sitenizi hatırlatmaları için bir yol olarak görülmeli ve geri dönmeleri için teşvik edilmelidir. Bu sayede, daha geniş bir kullanıcıya hitap etmeli, geri gelen ziyaretçileri artırmalı ve aşağıdakileri büyütmelisiniz.

Push Bildirimi Eklentisinde Nelere Bakmalı?

WordPress’e push bildirimleri eklemek için bir eklenti seçerken, dikkate değer birkaç önemli unsur vardır:

  • Hangi cihazlara push bildirimleri gönderilir?
  • Formlar ve bildirim özelleştirebilir misiniz?
  • Kaç push bildirimi gönderir?
  • Mesajların üzerinde hangi kontrole sahipsin?
  • Analiz sağlıyor mu?

Bu soruları akılda tutarak, en iyi WordPress push bildirimi eklentilerine göz atalım.

1. SendPulse Ücretsiz Web Push WordPress Eklentisi


DEMOYU GÖRÜNTÜLE
SendPulse, WordPress için ücretsiz bir push bildirimi eklentisidir. Bu yararlı eklenti, abonelerinize anında duyurular (push bildirimleri) göndermenizi sağlar. Mağazanızdaki bir ürün satışa sunulmuşsa veya canlı bir sohbet başlatılıyorsa, yeni bir blog gönderildiğinde okuyucularınızın bilgilendirmesini sağlayın. SendPulse, katılımı artırmak ve ziyaretçilerin geri gelmesini sağlamak için harika bir seçenektir.

Göze çarpan özellikler arasında tarayıcılar arası uyumluluk, çevrimdışı bildirimler, özelleştirilebilir bölümler, kişiselleştirilmiş mesajlaşma, WordPress için A / B ayırma testi, toplu mesajlar ve daha fazlası yer alır. SendPulse ayrıca gerçek zamanlı istatistik özellikleri gelişmiştir. Bu şekilde, push bildirimlerinizden hangilerinin çeşitli faktörlere bağlı olarak dönüşüm yaptığını görebilirsiniz. Artı SendPulse tamamen ücretsizdir. Bu, ayda en fazla 2500 abone ve 15.000 iletiyi içerir. Daha fazla abone veya sınırsız e-posta için yükseltmeniz gerekir.

2. Smart Bildirimler Premium WordPress Eklentisi


DEMOYU GÖRÜNTÜLE
Smart Bildirimler, hepsi bir arada bir push bildirimi, bülten, Facebook Messenger ve abone analitiği eklentisidir. Bu, kitlenizle iletişim kurmayı her zamankinden daha kolay hale getirir. Aboneler ve kitle ile ilgili her şey için Smart Bildirimleri kullanın (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla): mesaj bildirimleri, yaklaşan etkinlikler, BuddyPress sosyal etkileşimleri, bbPress konuları, PeepSo etkinliği, WooCommerce satışları veya siparişleri ve daha fazlası.

Birçok eklenti, kitlenizle iletişim kurmanın sadece bir yolunu sunarken, Smart Bildirimler, pazarlama çalışmalarınızı koordine etmeyi kolaylaştırır. Bir bülteni, push bildirimlerini ve Facebook Messenger uyarısını kolayca senkronize edin. Bu şekilde, tek bir kanal kullanmış olmanızdan çok daha fazla aboneye ulaşabilirsiniz. Bu eklenti ayrıca WordPress multisite, WPML çevirileri ile uyumludur, RTL hazırdır ve emoji desteği içerir.

3. OneSignal Ücretsiz Web Push Bildirimleri Eklentisi


DEMOYU GÖRÜNTÜLE
OneSignal, sınırsız masaüstü push bildirimleri sağlayabilen ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Şu anda Chrome, Firefox ve Safari tarayıcılarını destekliyor. Bu popüler özellik açısından zengin eklenti, kişiselleştirme seçenekleri ile zamanlama ve görüntüleme konumu ayarlarını etkinleştirir. Ayrıca, hangisinin daha iyi bir dönüşüm oranına sahip olduğunu görmek için mesajlarınızı A / B’ye test etmenizi sağlar.

Yeni bir gönderi yayınladığınız her seferde gönderilen otomatik push bildirimleriyle birlikte, sitenizi bir süredir ziyaret etmeyen kullanıcılara hatırlatıcılar gönderebilirsiniz. İletiler, sitenizi ziyaret eden önceki zamanlara veya saat dilimine bağlı olarak, gelecekte teslim edilmek üzere planlanabilir.

4. WordPress Lite için Push Notifications

DEMOYU GÖRÜNTÜLE
Delite Studio tarafından oluşturulan WordPress (Lite) için push bildirimleri, iOS, Android ve Fire OS cihazlarına push bildirimleri gönderir. Yeni bir gönderi yayınladığınızda, bu bildirimler doğrudan sitenizden gerçek zamanlı olarak gönderilir. Bu oldukça basit WordPress eklentisi, küçük kişisel bloglar veya push bildirimleri dünyasında başlayanlar için harika bir ücretsiz seçenektir. Lütfen dikkat edin – bu mesajlar her bildirim için platform başına 1000’de sınırlandırılmıştır.

Delite’den WordPress için Push Bildirimleri’nin premium sürümü, sınırsız bildirim sunar ve Safari, Chrome ve Firefox tarayıcı bildirimlerini de destekler. Derinlemesine analitik sağlar, böylece sitenizin nasıl performans gösterdiğini ve hangi bildirimlerin kullanıcıları geri dönüş ziyaretçilerine dönüştürdüğünü görebilirsiniz.

Diğer bir etkileyici özellik ise, kullanıcıların hangi haber kategorilerini duymak istediklerini seçerek aldıkları bildirimleri seçebilmeleridir. Bu, kullanıcıların aşırı bildirimlerden bıkılmasını önlemeye ve aboneleri kaybetme riskinizi azaltmaya yardımcı olabilir.

5. Roost Web Push Ücretsiz WordPress Eklentisi


DEMOYU GÖRÜNTÜLE
Roost, masaüstü ve android, Firefox, Safari ve Chrome’u destekleyen üstün bir hizmettir. Hızlı ve kurulumu kolay, push bildirimleri eklentinin kurulmasından itibaren birkaç dakika içinde gönderilebilir. Mesajlar her yayınlandığında, seçilen gruplara veya bire bir olarak gönderilebilir.

Bildirimler ayrıca bir makalenin başlığı, özel başlık veya bir resim eşliğinde gönderilebilir. Bu özellikler, her takipçinin gördüğü şeyleri kontrol etmenizi sağlar ve deneyimlerini kişiselleştirmenizi sağlar. Bu şekilde, her abone, alakalı ve ilgi çekici mesajlar alır.

Bu, her abone için mevcut olan en son bildirimleri ve site içeriğini görüntülemelerini sağlayan bir bildirim merkezidir. Ziyaretçiler ayrıca sosyal medyadaki bildirimleri paylaşabilir ve aldıkları mesajların sayısını ve sayısını kontrol edebilirler. Kitle özerkliklerini push bildirimleri üzerinden vermek, web sitesini ve sosyal medya katılımını artırmaya yardımcı olurken, geri dönüş ziyaretçilerini de teşvik edebilir.

Sonuç Olarak

En iyi WordPress push bildirimi eklentilerine bakıldığında, doğru seçenek web sitenizin ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. İlk kez push bildirimlerini deniyorsanız, ücretsiz eklentilerden biri ile başlamak için akıllıca olabilir olsa da, hepsi değerli ve heyecan verici özellikleri vardır. Büyük bir takip ile daha büyük bir işletme, muhtemelen en başından itibaren premium seçeneklerden birini seçmek isteyecektir. Bu seçenekler genellikle daha fazla özellik ve esnekliğin yanı sıra bire bir destek sunar.

Hangi eklentiyi seçerseniz seçin, push bildirimlerini yakından izleyin ve dönüşümleri takip edin. Bildirimlerin pozitif bir fark yarattığından ve en önemlisi sizi takip edenleri kaybetmediğinden emin olun.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir