WordPress İçin En İyi 5 Sosyal Medya Eklentisi

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandı

WordPress, web sitesini kurarken mucizevi çözümler üretmesi sayesinde çok sayıda kullanıcının favorileri arasında yer alıyor. İnternet sitenizdeki içeriklerinizin daha çok sayıda takipçiye ulaşması için ise birbirinden faydalı sosyal medya eklentileri tasarlanıyor. Peki WordPress sitenizde kullanabileceğiniz en iyi sosyal medya eklentileri hangileridir, biliyor musunuz? İşte internet sitenizde mutlaka yer vermeniz gereken 5 WordPress sosyal medya eklentisi!1. Social Share & Locker Pro 

Social Share & Locker ProWordPress siteleri için tasarlanan en etkileyici sosyal medya eklentileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sitenize kolayca kurabileceğiniz eklenti, kullanıcının sitenizdeki içeriğe ulaşabilmesi için öncelikle paylaşımda bulunmasını da zorunlu tutuyor. Bu sayede sitenizi görüntülemek isteyen ve sayfanızdaki bilgilere ihtiyaç duyan tüm kullanıcıların, içeriğinize ulaşabilmek için ilk olarak paylaşımda bulunması kaçınılmaz oluyor.https://youtu.be/dXUpLNuFw-A

Dünyanın en popüler eklentileri arasında yer alan WordPress sosyal medya eklentisi, 13 farklı sosyal medya uygulamasına doğrudan bağlantı gerçekleştirebiliyor. Yönetici panelinin son derece pratik bir şekilde kullanılabilmesiyle de öne çıkan uygulama, paylaşım butonlarını sayfanızın 9 farklı noktasına yerleştirebiliyor. İçeriklerinizin dilediğiniz noktasına koyabildiğiniz paylaşım butonlarına ait mesajlar ise dilediğiniz gibi kişiselleştirilebiliyor.

Social Share & Locker Pro, butonları dilerseniz içeriklerinizin orta kısmına ya da içerik görsellerinin üzerine de ekleyebiliyor. Bu yönüyle diğer eklentilerden ayrılan uygulama, pop up kullanımına da izin veriyor. İçerik kilitleme özelliği sayesinde paylaşım seçenekleri sırasında son derece geniş bir ekran alanına kavuşan eklenti, bu sayede takipçilerinize dilediğiniz kadar sosyal medya seçeneği sunmanızı kolaylaştırıyor. Hem mobil hem de responsive temalarla uyum sağlayabilen WordPress eklenti seçeneği, ayrıca print ve mail butonları da bulunduruyor ve bu sayede sayfanızı ziyaret eden kullanıcının içeriğinizin çıktısını alması ya da mail yoluyla paylaşması da son derece kolaylaşıyor. DiggDiggVKontakteStumbleupon ve Xing gibi az kullanılan sosyal medya alanlarına bile rahatça paylaşım yapılabilmesine olanak tanıyan eklenti, sitenizin trafiğini kolayca artırabiliyor.

2. Easy Social Share Buttons For WordPress

Easy Social Share Buttons For WordPress, sosyal medya paylaşım butonlarında klasik bir tarz arayanların vazgeçemediği eklentiler arsaında ilk sıralarda yer alıyor. Site ziyaretçilerinizin 20 farklı sosyal medya uygulamasına paylaşımda bulunabilmesine olanak tanıyan eklenti, içeriklerinizin son derece geniş bir alana yayılmasını ve yüksek oranda etkileşim alabilmesini sağlıyor. EklentiBehanceDeliciousEnvato gibi uygulamalara dahi paylaşımda bulunabiliyor.WP sosyal medya eklentisi, butonlarını sayfanızda 11 farklı noktada kullanabilmenize olanak tanıyor. Bu sayede içeriklerinizin altında, üstünde, yanında kullanabileceğiniz butonlar, ayrıca pop up olarak da açılabiliyor. Eklentinin sayfanızın farklı mecralarda paylaşılabilmesi için sağladığı kolaylıklar arasında, print ve mail butonları da yer alıyor. Bu sayede kullanıcı sayfanızın çıktısını alabiliyor ya da içeriğinizi mail yoluyla da paylaşabiliyor.

Son derece kolay bir şekilde kullanılabilen Easy Social Share Buttons For WordPress, sitenizi tasarlarken vakit tasarrufunda bulunmanıza da yardımcı oluyor. Eklenti ayrıca mobil ve responsive içerikli temalarla da uyum sağlayarak paylaşımların mobil cihazlardan gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyor. Paylaşma esnasındaki mesajları özelleştirebilmenize olanak tanıyan eklenti, paylaşım verilerini analiz edebilmenize de yardımcı oluyor.

3. Mashshare

En beğenilen sosyal medya eklentileri arasında Mashshare de yer alıyor. Mashable.com tarafından tasarlanan eklenti, özellikle görselliğe önem veren kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Son derece pratik bir şekilde kullanılabilen Mashshare, özellikle mobil cihazlarda rahatlıkla kullanılabilmesi sayesinde fark yaratıyor. Sitenizi cep telefonundan ya da tablet bilgisayardan ziyaret eden kullanıcılar, Mashshare sayesinde içeriklerinizi rahatça paylaşabiliyor.Mashshare sosyal medya eklentisi, içeriğinizin toplamda kaç kişi tarafından paylaşıldığını istatistiki bilgiler halinde size sunuyor. Eklenti, butonların boyutlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilmenize de izin vermesi sayesinde sitenizle kusursuz bir uyum yakalayabiliyor. İçeriklerinizin RedditLinkedIN gibi alternatif sosyal medya mecralarında da paylaşılabilmesine olanak tanıyan eklenti, buton üzerindeki mesajları özelleştirebilmenizi de mümkün kılıyor.

Dünyanın en popüler sosyal medya eklentileri arasında ilk sıralarda yer alan Mashshare, ayrıca ziyaretçilerinizi sitenize abone etmekte kullanabileceğiniz bir form alanı da barındırıyor. Bu sayede site içeriklerinizi beğenen ziyaretçilerin sizi takibe alması ve yeni paylaşımlarınızı abonelik yoluyla takip etmeleri kolaylaşıyor. Add-on üzerinden dilediğiniz sosyal medya için buton ekleyebildiğiniz eklenti, içeriklerinizin trafiğini zirveye çıkarmanıza yardımcı oluyor.4. Floating Social Bar

Paylaşım işlemlerinin hızlı ve son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini isteyen kullanıcılar için tasarlanan Floating Social Bar, içeriklerinizin tüm dünyayla kolayca paylaşılmasını sağlarken internet sitenizin hızını da koruyor. Sitenize eklediğinizde herhangi bir script yüklemesinde bulunmayan eklenti, paylaşım butonu olarak sadece normal boyutta bir fotoğraf gösteriyor. Paylaşım butonuna basılmasıyla ise script yükleme işlemi başlıyor.

Script yükleme işlemini paylaşma komutundan sonraya bırakan sosyal medya paylaşım eklentisi, bu sayede sitenizin genel hızını maksimum seviyede tutmanıza yardımcı oluyor. Sunucunuza ekstra yük bindirmemesi sayesinde sitenizin yavaşlamasını engelleyen uygulama, ihtiyaç anında ise script yüklemesini büyük bir hızla gerçekleştirebiliyor. Bu sayede hem site hızınız hem de kullanıcıların paylaşım hızı korunmuş oluyor.

Floating Social Bar, kullanışlı arayüzü sayesinde sitenize dilediğiniz sosyal medya için paylaşım butonu ekleyebilmenize ve dilediğiniz sosyal medya alanının butonlarını sitenizden kaldırabilmenize izin veriyor. Ayrıca eklentiye ait paylaşım butonlarını postların, sayfaların ya da medya içeriklerinin altına dilediğiniz gibi yerleştirebilme şansınız bulunuyor. Böylece etkili bir tasarım sergileyen Floating Social Bar, sayfa görünümünüze de katkıda bulunuyor.WordPress kullanıcılarının yoğun ilgisiyle karşılaşan eklenti, paylaşım sayısını gösteren ve istatistiklerini analiz eden sayaç özelliğiyle de site sahiplerinin hayatını kolaylaştırıyor. İlk paylaşımdan itibaren aktif olan sayaç özelliği, hangi içeriklerinizin hangi zaman aralıklarında kaç kere paylaşıldığı gibi bilgilere rahatça ulaşabilmenize olanak tanıyor. Böylece sayfanız için veri analizi gerçekleştirmeniz Floating Social Bar ile oldukça kolay bir hal alıyor.5. Digg Digg 

Siteniz için tercih edebileceğiniz sosyal medya eklentileri arasında Digg Digg de yer alıyor. Facebook, Twitter, Pinterest gibi en popüler sosyal medya uygulamalarının yanı sıra Topsy, Stumble Upon, Yahoo Buzz gibi nispeten daha az bilinen ve kullanılan uygulamalara da paylaşım yapılabilmesini mümkün kılan Digg Digg, kolayca kullanılabilen yönetim paneliyle de site sahiplerine büyük bir rahatlık sağlıyor.Digg Digg eklentisinin sunduğu paylaşım butonu seçenekleri, özelleştirilebilme seçenekleriyle sitenize dinamizm katıyor. Paylaşımlarınızın altında ya da üstünde konumlandırabileceğiniz butonlar, dilerseniz sayfa boyunca hareket de edebiliyor. Sayfanın kayma hareketini takip etme seçeneğiyle aktif bir rol üstlenen butonlar, bu sayede sayfa ziyaretçilerinize içeriğin tamamını okumadan ya da sayfa sonuna kadar gitme zahmetine katlanmadan paylaşımda bulunabilme şansı tanıyor.

Digg Digg, kullanıcılara print ve e-mail butonlarına da kolayca erişme şansı tanıyor. Böylece takipçilerinizin diledikleri an sayfanızdaki içeriğin çıktısını almaları ya da sayfanızı e-mail yoluyla paylaşmaları mümkün oluyor. Eklenti, her paylaşım seçeneği için ayrı bir sayaç açıyor. Bu sayede içeriğinizin hangi sosyal medya alanında kaç kez paylaşıldığını takip etmeniz son derece kolay bir hal alıyor.Mobil görüntüleme için de son derece kullanışlı bir eklenti olan Digg Digg, dilediğiniz sosyal medya mecrasını seçebilmenize olanak tanıyor. Bu sayede içeriklerinizin paylaşılmasını istediğiniz sosyal medya uygulamalarını ön plana çıkarmanız ve site trafiğini kontrol altında tutmanız mümkün hale geliyor. Popüler uygulama, site hızınızı düşürmeyen tasarımıyla da WordPress kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir