Xiaomi Mi Pad 5 Türkiye fiyatı netleşti

rzaozturk tarafından tarihinde yayınlandı

Xiaomi Mi Pad 5 Avrupa’da satışa çıkıyor. Buna göre ülkemize de gelecek olan tabletin fiyatı belli oldu.

Xiaomi 11T serisi etkinliği sırasında şirket, yakın zamanda duyurulan Xiaomi Pad 5’in Avrupa’da da görücüye çıktığını duyurdu. Ne yazık ki, Pro sürümü uluslararası pazarlara çıkamayacak, ancak vanilya Pad 5 iki bellek seçeneğiyle sunulacak: 6GB/128GB ve 6GB/256GB. Bu durumda cihazın ülkemize de gelmesi söz konusu.Fiyat etiketleri ise 3.475 Türk Lirası olarak karşımıza çıkacak. Bazı önemli özelliklerin hızlı bir özetine girecek olursak: Xiaomi Pad 5, HDR10 destekli 11 inç 2560x1600px 120Hz IPS LCD, Snapdragon 860 yonga seti ile karşımıza çıkacak.

Xiaomi Mi Pad 5 Türkiye belli oldu

Mi Pad 5, 8.720mAh pile 33W şarja sahip olacak. İlginç bir şekilde, Pad 5 Avrupa’ya 22.5W şarj cihazıyla birlikte gelecek. Buna göre ülkemize de aynı şekilde gelecektir. Bu nedenle şarj potansiyelini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız 33W şarj cihazını ayrıca almanız gerekecek.

Cihaz ayrıca dört hoparlöre sahip ve Xiaomi’nin mıknatıslar kullanarak yana oturttuğu Akıllı Kalemini destekliyor. Özellikle Akıllı Kalem’in bulunabilirliği ve fiyatlandırması etkinlikte ayrıntılı olarak açıklanmadı, bu nedenle bu konuda daha fazla bilgi önümüzdeki günlerde bekleniyor. iPad rakibi Xiaomi Mi Pad 5, 13 Megapiksel olmak üzere tekli bir kamera dizilimiyle karşımıza çıkıyor. Tablet piyasasında fiyat performans açısından mantıklı bir tercih olabilir.
0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir